5 סיבות להיעזר בשמאי לפני שמוכרים את הבית

מכירת בית, דירה או נדל"ן מסוג אחר, היא לא עניין של מה בכך. עבור הרוב המכריע של משקי הבית בישראל, מדובר בעסקה חריגה בהיקפה ומשמעויותיה הכלכליות. ניתן למכור נכס מקרקעין בלי לקבל עבורו תחילה הערכת שווי של שמאי מקרקעין: אפשר לבדוק בכמה כסף נמכרו נכסים דומים באזור, להחליט בעצמנו מה המחיר שריאלי לבקש, להתחיל גבוה ולהוריד אם מתרשמים שקונים פוטנציאליים רציניים נעלמים לנו מפני שהם מוצאים נכסים אחרים במחיר טוב יותר. פניה לשמאי מקרקעין בתחילת הדרך כרוכה אמנם בתשלום שכר טרחתו של בעל המקצוע אולם חשוב לדעת שלדו"ח השמאות שנקבל לידינו יש ערך רב. למעשה אין כל ספק שמהלך כזה יצדיק עצמו כלכלית בזכות קיצור משך הזמן שייקח למצוא קונה שיהיה מוכן לשלם מחיר טוב. לפניכם סקירה שתסייע לכם להבין למה כל כך חשוב למוכרי נדל"ן להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מומחה.

צאו לדרך בעיניים פקוחות
ייתכנו סיבות שונות ומגוונות למכירת בית או דירה אבל תמיד עדיף להתחיל את מהלך המכירה כאשר אנו כבר יודעים לא רק כמה שווה הנכס שאנו מוכרים אלא גם כמה זמן בממוצע לוקח למכור נכס כשלנו, אם יש מגמות בשוק הנדל"ן שכדאי שנהיה מודעים אליהם ועוד. בעל מקצוע בדמות שמאי מקרקעין המתמחה בנכסים מן הסוג הרלוונטי יוכל לצייד אותנו בכל המידע הדרוש. השמאי יסקור את הנכס היטב, יעמוד על כל מאפייניו, ישווה אותו לנכסים אחרים ויקבע את שווי הנכס (המחיר שאנחנו יכולים לצפות לקבל עבורו) תוך התחשבות גם במצב שוק הנדל"ן ומגמות בו, כאלה שהשפעתן קצרה כמו גם ארוכות טווח.

תכננו את מהלך המכירה באופן אופטימאלי
אפשר לבקש מחיר נמוך בתקווה למכור מהר, אפשר להחליט לנסות להשיג תמורה גבוהה יותר ולהיות מוכנים לחכות עד שיגיע הקונה שמוכן לשלם את המחיר שאנו מבקשים. פניה לשמאי מקרקעין עוד בטרם העמדנו את הנכס למכירה (פרסום מודעות, פניה למתווכים וכו') תסייע לנו לתכנן את מהלך המכירה כך שיתאים לצרכינו.

קונים פוטנציאליים לא יוכלו להפתיע אתכם
בטרם עסקת נדל"ן מבשילה לכדי סגירה הקונה והמוכר מתמקחים ומצליחים להגיע לעמק השווה. קונה המנסה להשיג את הנכס שברצונו לקנות במחיר הנמוך ביותר יכול לטעון בפני המוכר כי יש "פגמים" שראוי שיילקחו בחשבון. בדו"ח של שמאי מקרקעין מומחה יפורט כל דבר העשוי להשפיע על המחיר וכך תהיו מוכנים עם תשובה עניינית לכל דבר שקונה פוטנציאלי עשוי להעלות.

קבלו טיפים שיסייעו לכם לקבל מחיר מקסימלי

לפעמים ניתן להשקיע מעט בנכס מקרקעין לפני מכירתו על מנת לקבל עבורו סכום גבוה יותר. שמאי מנוסה ידע להאיר את עיניכם גם בכל הקשור להזדמנויות שכאלה.
על כן יש חשיבות בבחירת שמאי להערכת הנכס.

הציגו לקונים דו"ח שמאות המגבה את המחיר שאתם מבקשים
קונים מתרשמים מן הנכס שאנו מוכרים ומן המחיר שאנו מבקשים, אם המחיר אינו מגובה בשמאות מקצועית הם עשויים להתרשם שאנו דורשים מחיר גבוה מדי ולבחור נכס אחר רק בגלל שלא הסכמנו להתפשר מעט, הערכת שווי מטעם שמאי מקרקעין מומחה תוכיח לקונים שהמחיר שאנו מבקשים הוא הוגן.

צור עימנו קשר

נשמח לייעץ לך ולחבר אותך לאחד המומחים שלנו בתחום הנדל״ן