4 סיבות למה השקעה בנדל"ן בארה"ב עדיפה על השקעה בארץ

השקעה בנדל"ן תמיד היתה מהערוצים החביבים על משקיעים ישראלים – ולא רק. משקיעים מכל העולם מחפשים בעשור האחרון הזדמנויות להשקעה בנדל"ן מניב, בשל היתרונות הגדולים להשקעה בנדל"ן, ביניהן הביקוש הקשיח והתשואה שאפשר לסמוך עליה לאורך תקופה ארוכה; עליות המחירים הרציפות של נכסי הנדל"ן במדינות רבות בעולם; ההכנסה החודשית הפסיבית לצד עליית ערך הנכס – ועוד. משקיעים ישראלים רואים מולם את השוק הבין לאומי כאפשרות להשקעה בנכסי נדל"ן, כל מדינה והמאפיינים שלה. בשנים האחרונות, הפכה השקעה בנדל"ן בארה"ב אחת האפשרויות האטרקטיביות בפני משקיעים – הנה ארבעה יתרונות עבור השקעה בנדל"ן בארה"ב – וכיצד השקעה כזו היא עדיפה ואפילו רווחית יותר ממרבית ההשקעות בנכסי נדל"ן שתמצאו בישראל.

#1 – המחירים בארה"ב עדיין לא הגיעו לאיזון

בשנת 2008 פרץ משבר הסאב-פריים בארה"ב, שהסיבה העיקרית לו היתה חדלות פירעון של הלוואות משכנתא רבות בשוק הפרטי. כך, מאות אלפי נכסים זרמו לשוק הנדל"ן, ומחירי הנדל"ן נחתכו בעשרות אחוזים. מי שרכש אז נכס נדל"ן איכותי, מחזיק כיום בנכס ששווה פי חמישה ויותר היום.

אבל גם היום, מחירי הנדל"ן בארה"ב עוד לא התאוששו לחלוטין בכל אחת מחמישים המדינות של אמריקה. על כן, רכישת נכס מניב בארה"ב מבטיחה תוספת תשואה בצורת עליית ערך הנכס בשנים הקרובות.

#2 – תשואות גבוהות

בהמשך למשבר הסאב פריים שהביא להורדה משמעותית במחירי נכסי הנדל"ן בארה"ב, מצאו את עצמן משפחות רבות שהיו בעלות נכס בעבר נדרשות למגורים בשכירות. בעצם, בזמן ששוק הנדל"ן לרכישה צנח – שוק הנדל"ן להשכרה נסק מעלה. כך נוצר מצב אופטימאלי למשקיעים שבו דמי השכירות גבוהים ביחס לעלות הנכס. איתור נכסים איכותיים להשקעה יניב 10% ויותר של תשואה – רק מהשכירות, עוד לפני הערכת עליית הערך של שווי הנכס שתרכשו.

#3 – כלכלה חזקה, מדינה שמעודדת משקיעים

השקעה בנדל"ן בישראל, בפרט אם מדובר בנכס להשקעה שהוא לא הנכס הראשון שברשותכם, כרוכה בתשלומי מסים גבוהים, כולל מס רכישה בשיעור מינימאלי של 8% (עבור מדרגת המס הראשונה – עד סכום של 5,194,225 ₪) ו – 10% על כל חלק של מחיר הנכס שהוא מעל לסכום זה.

בארה"ב, מדיניות המיסוי מעודדת משקיעים, גם כשהם מגיעים ממדינות זרות. אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לארה"ב מבטיחה כי מס על רכישת נכס נדל"ן בארה"ב יפטור את המשקיע מתשלום מיסים על ההשקעה גם בישראל.

#4 – ניהול אפקטיבי של הנכס, מתוך ההכנסות משכירות

ישראלים רבים משקיעים בנדל"ן בארה"ב, וחברות ניהול מקומיות מציעות אפשרות נוחה, ולא מאוד יקרה, לניהול הנכס. ניהול כזה יכלול טיפול שוטף וניקוי של הנכס, ביצוע תיקונים בלכ אימת שיידרשו כאלה, ואפילו השכרת הנכס באופן שוטף. כך, ניתן להחזיק בנוחות נכס נדל"ן במדינה שמרוחקת כ – 15 שעות טיסה מישראל, מבלי שנטל אחזקת הנכס יושת על כתפי הבעלים או שתצטרכו פיזית להגיע אל הדירה על מנת לתחזק אותה.

צור עימנו קשר

נשמח לייעץ לך ולחבר אותך לאחד המומחים שלנו בתחום הנדל״ן