שמאות נדל"ן

שמאות נדל"ן

5 סיבות להיעזר בשמאי לפני שמוכרים את הבית

מכירת בית, דירה או נדל"ן מסוג אחר, היא לא עניין של מה בכך. עבור הרוב המכריע של משקי הבית בישראל, מדובר בעסקה חריגה בהיקפה ומשמעויותיה הכלכליות. ניתן למכור נכס מקרקעין בלי לקבל עבורו תחילה הערכת שווי של שמאי מקרקעין: אפשר לבדוק בכמה כסף נמכרו נכסים דומים באזור, להחליט בעצמנו מה המחיר שריאלי לבקש, להתחיל גבוה ולהוריד אם מתרשמים שקונים פוטנציאליים רציניים נעלמים לנו מפני שהם מוצאים נכסים אחרים במחיר טוב יותר. פניה לשמאי מקרקעין בתחילת הדרך כרוכה אמנם בתשלום שכר טרחתו של בעל המקצוע אולם חשוב לדעת שלדו"ח השמאות שנקבל לידינו יש ערך רב. למעשה אין כל ספק שמהלך כזה יצדיק עצמו כלכלית בזכות קיצור משך הזמן שייקח למצוא קונה שיהיה מוכן לשלם מחיר טוב. לפניכם סקירה שתסייע לכם להבין למה כל כך חשוב למוכרי נדל"ן להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מומחה.

קרא עוד »
שמאות נדל"ן

הערכת שמאי לדירה – 6 טיפים קצרים שכדאי להכיר לפני שבוחרים שמאי

אפשר לבחור לקנות דירה מבלי שנעזרים בשירותיו של שמאי מקרקעין אבל ברוב המוחלט של עסקאות הנדל"ן קונים ומוכרים כאחד מעדיפים לכלכל את צעדיהם תוך שהם מסתמכים על הערכה שמספק להם שמאי מקרקעין מומחה (וגם: הערכת שמאי היא הכרחית לטובת קבלת הלוואת משכנתא למימון העסקה).
אם אתם שוקלים רכישה או מכירה של נכס מקרקעין וכבר הבנתם את היתרונות הגלומים בהצטיידות בהערכת שווי הנכס שעורך עבורכם שמאי מקרקעין מטעמכם (להבדיל מהערכה שמקבלים משמאי מקרקעין שהועסק על ידי הצד שמנגד, על ידי מתווך נדל"ן או כל גורם אחר) ריכזו עבורכם שישה טיפים שבכוחם לסייע לכם לבחור את השמאי המתאים ביותר עבורכם.

קרא עוד »

צור עימנו קשר

נשמח לייעץ לך ולחבר אותך לאחד המומחים שלנו בתחום הנדל״ן