מדריך פרסום דירה ופרסום נדל"ן

מערכת MyNadlan

אם ברשותכם דירה או נכס אחר שאתם מעוניינים למכור או להשכיר הגיע השלב בו אתם צריכים להגיע לקהל הפוטנציאלי שיתעניין בנכס.

שלב ראשון - ניתוח הקהל

אם אתם הבעלים של דירת יוקרה יכול מאוד להיות שהקונים או השוכרים שלכם לא נמצאים דווקא בלוחות המודעות של העיתונים או באתרי האינטרנט וכדאי לכם לפנות למתווך בעל היכרות עם פלח האוכלוסיה שיש לו את האמצעים הדרושים לקנית דירה מהסוג הזה. אפשרות נוספת היא פרסום הדירה באתרים בעלי שפות נוספות מעבר לעברית כדי לפנות לתושבי חוץ ויהודים מחו"ל כמו אתר MyNadlan. תיווך ידרוש מכם הוצאה נוספת אבל אין להוציא מכלל אפשרות שלא תפסידו דבר מאחר ויתכן שעם מתווך דירות לא תאלצו להתפשר על המחיר המבוקש.

לחילופין אם בבעלותכם דירה זולה באזור של מוסד השכלה גבוהה סביר להניח שתרצו לחשוף את המודעה שלכם לכמה שיותר סטודנטים. לרוב האוניברסיטאות והמכללות יש לוחות נדלן בהם קיימת אפשרות של פרסום נדלן בחינם. אפשרות יעילה נוספת היא תליית מודעות בנוגע לנכס באזור הקמפוס.

דירות או בתים פרטיים הפונים לשכבות ביניים הם מבחינות מסויימות נכסים שיותר קל לפרסם אבל יש לכך גם חסרונות היות ולוחות המודעות מלאים בנכסים דומים ואותה מודעה מתחרה על הרבה יותר זוגות עיניים. כאן יש לנקוט בשיטת הפרסם כפי יכולתך. פרסום דירה חינם אפשרי בלא מעט לוחות. חשוב לפרסם את הנכס במגוון שונה של מדיות כדי להגיע לקהלים מסוגים שונים. (אינטרנט ועיתונות מודפסת).

שלב שני - מכוונים קרוב לבית

אחרי שביצעתם את הפניה לקהל הרחב הגיע הזמן לפנות לקהל מצומצם הרבה יותר מבחינה מספרית אבל בעל פוטנציאל התעניינות גדול בהרבה אופן יחסי. אם תקחו בניין ממוצע בתל אביב ותראיינו את הדיירים תראו שלאחוז נכבד מהם יש קרוב משפחה, חברים או מכרים מהעבודה שמתגוררים בסמוך. אנשים נוטים להתגורר ליד אנשים דומים או מוכרים להם.

מההקדמה הזאת אנו מגיעים למסקנה שיש לפרסם את הדירה באזור בו נמצא הנכס שלכם. דרך טובה לעשות זאת היא הדפסת כמה עשרות פלייארים במדפסת הביתית אודות הדירה המוצעת למכירה או להשכרה. אפשר לחלק את הדפים בדירות בבניין בו הנכס ממוקם או בבניינים סמוכים או לתלות את המודעה בלוח המודעות של הבניין.

שלב שלישי - פרסום נדלן ויראלי

בעידן הנוכחי מדובר באחד הטרנדים החמים של עולם הפרסום והטרנד הזה יכול להועיל לכם גם כאשר אתם רוצים למכור דירה או להשכיר אותה. כאן מדובר בשלב פשוט למדי. פשוט ספרו לכולם שאתם מוכרים או מחפשים שוכרים עבור נכס הנדל"ן שלכם.

שלחו מייל לחברים. שימו את זה בסטטוס של המסנג'ר או הפייסבוק במקרה ואתם חברים בו, פרסמו על כך מודעה בעבודה וכו'

ניסיתם הכל ושום דבר לא מצליח

ישנן לא מעט דירות שנשארות בשוק במשך חודשים מבלי למצוא קונה או שוכר. כאשר זה המצב הוא בדרך כלל נובע מאחת מהסיבות הבאות:

1. המחיר המבוקש לא ריאלי ואתם כבעלים מתעקשים עליו.
2. ישנה בעיה מסויימת בדירה, למשל הדירה זקוקה לשיפוץ.
3. התקופה היא תקופה שקטה מבחינת הביקוש באזור בו נמצא הנכס שלכם. (למשל דירה באזור של סטודנטים במהלך שנת הלימודים).
4. ישנו משבר נדל"ן עולמי או מקומי.

לכל אחד מהמקרים הללו יש פתרון. אם המחיר המבוקש לא ריאלי עליכם כמובן להפחית אותו, חשוב לזכור שכשאתם משאירים את הדירה ריקה בהתעקשות על מחיר מסויים אתם מפסידים כסף גם אם בסופו של דבר תקבלו את המחיר. כאשר קיימת בעיה כלשהי בדירה שמונעת את ההשכרה או המכירה שלה הפתרון פשוט, לפתור את הבעיה.

תקופות של משברים או תקופות שקטות הם מצבים שדורשים פתרונות יצירתיים מעט יותר אך אחת מדרכי הפעולה ההכרחיות היא הגדלת תקציב הפרסום של הדירה כדי לפרסם במספר רב של מקומות (וגם בחירה בפרסום מודגש). אם עוד לא פניתם למתווך ואתם נמצאים במצב כזה ייתכן וזה הזמן לשקול זאת, למרות שחשוב לזכור, מתווך אינו קוסם.

טיפים נוספים לפרסום הבית שלכם

1. פרסום נדלן הוא אפקטיבי הרבה יותר כאשר מוסיפים למודעה תמונות. התגובה למודעות עם תמונות גדולה פי כמה ממודעה ללא תמונה.
2. פרסום דירה אינו מוגבל אך ורק ללוחות מודעות. אפשר לפרסם גם בקהילות של האזור באישור מנהלי הקהילה ובכל מקום בו ניתן לחשוף את המודעה לקהל פוטנציאלי.
3. אם אתם נתקלים במצב בו תוכלו למכור את הדירה רק במחיר נמוך בהרבה מהמחיר שאתם רוצים אפשר להשכיר את הדירה לתקופה ולנסות למכור אותה מאוחר יותר.
4. ניסוח אטרקטיבי של המודעה יגרום ליותר אנשים לפנות. ביטויים שנראים שיווקיים וזולים (חובה לראות, דירה יפיפיה, נכס נדיר וכולי) מתבררים כמאוד יעילים.
5. חשוב להוסיף תיאור במודעה מעבר לפרטים היבשים כדי לתת למודעה שלכם קצת עומק. זכרו שהמטרה שלכם היא לגרום לעניין.
6. אם המודעה שלכם רצה כבר תקופה ארוכה אפשר להוריד אותה למספר ימים ואז להעלות בשנית, לשנות את הניסוח וחלק מהפרטים כדי שהמודעה לא תזוהה על ידי מישהו כמודעה שרצה כבר זמן רב ללא ביקוש, אנשים לא רוצים מוצר גרוע.

 פרסמו את המודעה שלכם באתר MyNadlan בחינם עכשיו!

 מחפשים דירה במרכז? דירות למכירה ברמת גן או דירות להשכרה ברמת גן

  

הכתבה באדיבות אתר MyNadlan לוח דירות ישראלי
 שתפו