שכונת רמת בית הכרם

מערכת MyNadlan

שכונת רמת בית הכרם שוכנת במערב העיר ירושלים. גבולותיה של השכונה הם שכונת בית וגן ממערב ומדרום, מצפון שכונת גבעת בית הכרם ומהצד המזרחי שדרות מנחם בגין.

רמת בית הכרם נהנית מהיוקרה של שכונת בית הכרם הסמוכה וגם היא נחשבת לשכונה יוקרתית ומבוקשת מאוד, בעיקר בקרב משפחות צעירות ומשפרי דיור. למרות שהשכונה מבוקשת המחירים בשכונה זולים מהמחירים בשכונות יוקרתיות כמו טלביה, רחביה, בית הכרם הישנה וכולי.

ניווט מהיר: דירות למכירה בירושלים | דירות להשכרה בירושלים | דירות חדשות בירושלים

ההיסטוריה של שכונת רמת בית הכרם

האזור בו ממוקמת כיום רמת בית הכרם תוכנן במקור להיות שדה תעופה, לאחר מלחמת ששת הימים נגנזה התוכנית ונעשה שינוי יעוד של השטח לבניה לצרכי מגורים. בנייתה של שכונת רמת בית הכרם החלה בשנת 1996 כאשר עד סוף שנת 2003 סיימו לבנות 1,200 יחידות דיור בשכונה.

סגנון הבניה של שכונת רמת בית הכרם הוא סגנון מודרני. רוב הבניינים הם בני 3-5 קומות כאשר אחוז גדול של הדירות הוא בעל מרפסת או גינה. לרוב הדירות יש חניה פרטית והרחוב הראשי של שכונת רמת בית הכרם הוא רחוב משה קול שסלול מסביב לשכונה.

רמת בית הכרם כיום

בשנת 2006 נפתח בשכונה מרכז מסחרי גדול ומרשים בו ניתן למצוא בתי קפה, סופרמרקט גדול וחנויות נוספות. המרכז נמצא במרחק הליכה מבית החולים שערי צדק מה שתורם לפריחתו.

רמת מחירי הדירות בשכונה גבוהה מהממוצע בירושלים. דירות 3 חדרים נמכרות במחירים הנעים סביב 230,000 דולר, דירות 5 חדרים מגיעות למחירים של 360,000 דולר ויותר. הרחובות הזולים יותר הם אלה הממוקמים מול בית החולים שערי צדק היות והם סובלים מרעש סירנות האמבולנסים בכל שעות היממה.

השכונה מתאימה מאוד למשפחות צעירות עם ילדים קטנים. בשכונה יש לא מעט גני משחקים, ישנו פארק מרכזי ומספר גני ילדים.

הכתבה באדיבות אתר MyNadlan לוח דירות ישראלי
 שתפו