עיצוב חדר ילדים | עיצוב חדר נוער

מערכת MyNadlan

עיצוב חדרי ילדים או עיצוב חדרי נוער הם נושא מיוחד במינו. מעבר לטעם האישי נכנסים נושאים כמו בטיחות הילדים, שמירה על איזון בין הילדים בבית, פרטיות במקרה של נוער ועוד.
 
הנושא אכן מורכב אך אין צורך לשכור את שירותיו של איש מקצוע אם אינכם מעוניינים בכך. אפשר בהחלט לעצב את חדר הילדים באופן עצמאי על ידי מתן תשומת לב למספר נושאים חשובים.
 
זה לא החדר שלכם
 
ראשית חשוב להבין, חדר הילדים כשמו כן הוא. חדרו של הילד (אחד או יותר). מסיבה זו אין לנסות ולהגשים את כל הפנטזיות שהיו לכם בזמן שאתם הייתם ילדים. יכול מאוד להיות שהחלומות של ילדכם אינם החלומות שהיו לכם.
 
הטיפים בכתבה נותנים את הכיוון הכללי בנושאים רבים אך חשוב מאוד שבעיצוב חדרי ילדים ובוודאי במקרה של עיצוב חדרי נערים תינתן תשומת לב לרצון האישי של הילד או בן הנוער. בעיקר בנושאים בהם מרחב התמרון הוא גבוה (למשל צבע החדר).

עדיין לא מצאתם את הדירה כדי לעצב את חדר הילדים? דירות למכירה באשדוד, דירות להשכרה באשדוד או בכל עיר אחרת בישראל כאן באתר MyNadlan.
 
חדר למספר ילדים או חדר לכל ילד?
 
שאלת השאלות שלא מעט הורים שואלים את עצמם היא האם לשכן שניים או שלושה ילדים בחדר אחד (במקרה והוא גדול מספיק) או לתת לכל אחד מהילדים חדר משלו. אם אתם עומדים לעצב חדר נוער כנראה שאין לכם דילמה. הנערים של ימינו קנאים לפרטיותם וסביר להניח שלא יסכימו לחלוק את החדר עם אחד האחים או אחת האחיות.
 
ילדים קטנים יכולים לחלוק חדר ויש לכך יתרונות וחסרונות. בין היתר הילד לומד לחלוק את חפציו ואת החלל עם אנשים נוספים וזוכה לחברה ברוב שעות היום. החסרונות הם כאשר אחד הילדים דומיננטי יותר והוא מפריע לילד השני, במצב כזה יש להפריד בין הילדים.
 
גם אם ההחלטה היא לשכן מספר ילדים באותו החדר עליכם להתחשב במספר הילדים כאשר אתם מתכננים את האזורים והריהוט, יש להתחשב ברצון הילדים שחולקים את החדר בצורה שווה ככל האפשר.
 
עיצוב חדרי ילדים - הצעד הראשון
 
אחרי שהחלל מוכן הגיע זמן להחליט האם מדובר בעיצוב סטנדרטי או שלילדכם יש דמות או קבוצה כלשהי אותה הוא מעריץ ואתם מעוניינים לבנות את העיצוב סביב זה. (עיצוב מונחה נושא). אם זה המצב הרי שבמידה והדמות פופולרית תוכלו למצוא לא מעט חנויות רהיטים ורהיטים לילדים שמציעות חדרים מוכנים קומפלט החל מהמיטה ועד לשולחן הכתיבה. חדרים אלו בדרך כלל יקרים מחדרים אחרים (גם בגלל התמלוגים שניתנים למחזיקים בזכויות).
 
אם בחנתם את החדרים המוצעים תחת הנושא בו אתם מעוניינים והמחירים גבוהים מדי אל תתייאשו. אפשר בהחלט לעצב חדר כזה בעצמכם על ידי רכישת חלק מהפריטים בנפרד (אין צורך במיטה שלמה של סופרמן, אפשר להסתפק במצעים של סופרמן שיקנו למיטה את המראה הרצוי ולצבוע את הקירות בצבעי אדום וכחול לדוגמא).
 
במקרה של עיצוב חדר ילדים סטנדרטי יותר יש להחליט על הצבעים השולטים בחדר. מומלץ לבחור בצבעים בהירים המשדרים אופטימיות ונחשבים לבטיחותיים יותר עבור ילדים. בבחירת הצבעים לחדר הילדים או הנוער חשוב להתחשב בדעתם.
 
בטיחות בעיצוב חדרי ילדים או עיצוב חדרי נוער
 
חדר הילדים צריך להיות מותאם לגודלם של הילדים. חשוב שכל רהיט או חפץ שנכנס לחדר הילדים יבדק וימצא מתאים לכך. במקרה והדבר אפשרי כדאי להבריג רהיטים לקירות כדי להמנע ממצב בו הארונות עלולים ליפול על הילד או הנער.
 
רהיטים צריכים להיות קטנים מספיק כדי לאפשר לנערים או לילדים להגיע לכל מקום מבלי להשתמש באמצעי עזר. על פינות הרהיטים להיות עגולות כדי למנוע מצב של פציעה בעת ריצה או משחק בחדר. (שימו לב במיוחד במקרה ויש לכם חלון שנפתח לתוך החדר).
 
חשוב לדאוג לכך שהחדר מואר בצורה טובה כאשר הילד ער, יש להתחשב במצב בו הילד מתעורר באמצע הלילה וקורא להורים מסיבה כזו או אחרת (כדאי לשמור על המסדרון מואר במקצת גם בשעות הלילה). חשוב להתקין סורגים בחלון חדר הילדים.
 
מוצרי חשמל וצעצועים המוכנסים לחדר ילדים חייבים לשאת תו תקן מתאים. יש לשים דגש מיוחד בבחירת אמצעי החימום בחדר, רדיאטור מוגן (בעל צלעות חיצוניות קרות) הוא אחת האפשרויות המועדפות כדי למנוע כוויות.
 
אזורים שונים בחדר הילדים או הנערים
 
בחלוקת החדר יש להתחשב באופי השימוש היום יומי בחדר. ילדים קטנים נמצאים שעות רבות בבית ולעיתים מארחים חבר או שניים. חשוב שהחדר יהיה מקום שכיף לשהות בו במשך שעות ארוכות ויאפשר למספר ילדים לשחק יחדיו. (שטיח מקיר לקיר או שטיח גדול הוא פתרון שיאפשר לילדים להמנע מישיבה על הרצפה).
 
בעיצוב חדרי נוער יש לאפשר אזור גדול יותר לישיבה מאחר ופעמים רבות מארחים חבר'ה. עבור נערים חלוקת החדר קלה יותר מאחר וההורים כבר יודעים מה הם תחומי העניין שלהם. נערים שאוהבים לגלוש באינטרנט ולהשתמש במחשב צריכים אזור מתאים לכך. בני נוער שמארחים לעיתים קרובות קבוצה גדולה של חברים יכולים להחליט שהמחשב ישאר בחדר המגורים ואזור האירוח בחדר יגדל.
 
רהיטים בחדרי ילדים וחדרי בני נוער
 
מחשב - שאלת מיקומו של המחשב בעת עיצוב חדרי ילדים היא שאלה מורכבת. לרבים מהילדים יש מחשב משלהם בחדר אך אין זה אומר שמדובר בפתרון מומלץ. לא מעט ילדים נוהגים לשוחח עם זרים במהלך הגלישה באינטרנט. מחשב שממוקם בחדר הילדים מונע אפשרות לפקח אחר המעשים של הילדים וגם על זמן השימוש במחשב. (בראיון שנערך עם ביל גייטס מייסד חברת מייקרוסופט הוא סיפר שהוא מגביל את שעות הגלישה והשימוש במחשב של ילדיו). אנו ממליצים לא לאפשר לילדים עד גיל 15 מחשב בחדרם הפרטי. עבור בני נוער יש לאפשר זאת אך חשוב להסביר את הסיכונים הכרוכים בשימוש באינטרנט.
 
מיטה - ילדים ובני נוער בגיל צעיר יחסית יסתפקו במיטת יחיד. עבור כאלה המארחים חברים לעיתים קרובות אפשר להשתמש בפתרון של ספה שהופכת למיטה. יתכן מאוד שבני נוער גדולים יותר ירצו מיטה זוגית או לפחות מיטה וחצי מאחר וזהו הגיל בו הם מתחילים לצאת עם בני המין השני. יש להתייעץ עם הילדים בבחירת המיטה ולוודא שהיא נוחה לשימוש.
 
שולחן כתיבה - בעת עיצוב חדרי ילדים חשוב להדגיש תשומת לב מיוחדת לשולחן הכתיבה. כל ההורים רוצים שילדיהם יהיו התלמידים הטובים ביותר וכדי שזה יקרה צריך לאפשר את התנאים הנאותים לכך. על שולחן הכתיבה להיות רחב מספיק ובעל מדפים לאחסון חומרי הלימוד.
 
 עיצוב נעים!

 

הכתבה באדיבות אתר MyNadlan לוח דירות ישראלי
 שתפו